منطقه آزاد انزلی منطقه امن سرمایه گذاران و نگین درخشان اقتصاد ایران خواهد بود

دکتر روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

منطقه آزاد انزلی منطقه امن سرمایه گذاران و نگین درخشان اقتصاد ایران خواهد بود

روزبهان با تصریح براینکه منطقه آزاد انزلی را باید به عنوان خانه امن سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی تبدیل نمود، افزود: تکریم و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی با بهره گیری از حداکثر ظرفیت های تولیدی خود باید در دستور کار قرار گیرد.

منطقه آزاد انزلی کجاست؟

دکتر محمدولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مراسم معارفه خود که با حضور مدیران کشوری و استانی در مرکز همایش های منطقه برپا شد، با ارائه تحلیلی از شرایط اقتصادی و تحریم های اعمالی علیه کشورمان که با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری همه این مشکلات از پیش روی کشور برداشته شده، نقش مناطق آزاد در گذار از تحریم و اقتصاد مقاومتی را حائز اهمیت عنوان نمود و در ادامه تحلیل خود تصریح کرد: گیلان، گلستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان در چهار نقطه کشورمان به دلیل دارا بودن مرزهای هوایی، دریایی، زمینی و ریلی دارای اهمیت استراتژیکی در معادلات فرامنطقه ای کشورمان در ارتباط میان شرق- غرب و شمال-جنوب جهان بوده و در این میان دو استان گیلان و گلستان در شرایط خاص بنادر جنوبی، از پایداری بیشتری برخوردارند، دو استانی که از قابلیت ارتباطی با کشور چین به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، نیز بهره مند می باشند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی با ظرفیت های متنوع در ترانزیت ترکیبی، می تواند به مرکز ترانزیت کالا میان آسیا و اروپا تبدیل شود افزود: کاهش ۱۵ روزه حمل و نقل کالا از طریق کریدور چین-قزاقستان-ایران با محوریت مجتمع بندری کاسپین زمان اهمیت مضاعف پیدا می کند که توجه داشته باشیم، زمان طولانی تر در مسیر موجود یعنی هزینه بیشتر و قدرت رقابتی کمتر.

رییس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به حجم گسترده مراودات بین المللی، جذب سرمایه گذار و زیرساخت های ایجاد شده در مناطق آزاد در دولت های یازدهم و دوازدهم، تجارت بین المللی در این مناطق را به قبل و بعد از این دولت ها تقسیم بندی کرد و گفت: یکی از افرادی که در دست یابی به این موفقیت ها نقش موثری ایفا نمود، شخص دکتر رضا مسرور است که باید مجدد از ایشان تقدیر به عمل آید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی تأکید نمود و با ارائه تفسیری از منابع علمی مدیریت اظهار داشت که وظیفه دولت سکان داری است و باید زمینه فعالیت سرمایه گذاری ازسوی دولت فرآهم شود، موضوعی که در این منطقه وجود داشته و باید با جدیت بیشتری پیگیری شود، چرا که براساس ظرفیت های ایجاد شده، منطقه ای که می تواند اقتصاد ملی را متحول نماید این منطقه بوده و براین اساس افق های منطقه آزاد انزلی باید گسترده تر و جهانی تر ترسیم شود.

وی با تصریح براینکه منطقه آزاد انزلی را باید به عنوان خانه امن سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی تبدیل نمود، افزود: تکریم و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی با بهره گیری از حداکثر ظرفیت های تولیدی خود باید در دستور کار قرار گیرد، به حدی که منطقه آزاد انزلی به الگویی برای سرمایه گذاری در سطح ملی و جهانی تبدیل شود.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان اضافه کرد: خود را موظف می دانم که با تمام ظرفیت و تجارب خود، از تمامی ظرفیت های ملی، استانی، از ریاست محترم جمهور، معاونین رییس جمهور و اعضای هیأت دولت تا استاندار محترم و مسئولین استانی جهت تحقق اهداف توسعه ای منطقه به کار گیرم، و این اهداف جز تبدیل منطقه آزاد انزلی به یک الگو و جایگاه امن برای سرمایه گذاران و نگین اقتصادی کشور نیست.

منبع اخبار: سایت دیار میرزا

بیشتر بخوانید: قیمت خودروهای کیا درمنطقه آزاد انزلی

گروه مشاورین املاک مدیران سازه . دارای سه شعبه فعال در شمال کشور . خرید و فروش زمین و ویلاهای ساحلی در منطقه آزاد زیباکنار . ساخت و فروش ویلاهای شهرکی و اختصاصی . خرید و فروش زمین های مسکونی و تجاری با پروانه ساخت و ارائه کلیه خدمات تخصصی ملکی در گیلان و زیباکنار . درباره ما: . گروه مشاورین املاک مدیران سازه با مجوز فعالیت اقتصادی از اتحادیه و سازمان منطقه آزاد کار خود را شروع و مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و رضایتمندی و سودآوری برای مشتریان خود را به عنوان بزرگترین هدف در نظر گرفته است. . گروه مدیران سازه با مجموعه ای از کارشناسان و مشاورین با تجربه و تحصیل کرده در حوزه مسکن آماده ارائه خدمات تخصصی به مشتریان عزیز می باشد و همچنان در تلاش است در کنار کادر حقوقی بسیار حرفه ای بستری امن برای معاملات ملکی مشتریان خود فراهم سازد.